Opis projektu
Ławeczka będzie zduńskowolskim symbolem walki z rakiem piersi, z którym mierzy się coraz więcej mieszkanek naszego miasta, oraz profilaktyki chorób nowotworowych. Będzie miejscem odpoczynku, refleksji, przemyśleń, wspomnień, zatrzymania się w pędzie codzienności. Ławeczka ma przypominać mieszkańcom o tym, aby zadbali o siebie i pamiętali o badaniach profilaktycznych, które ratują życie. Projekt będzie służył wszystkim mieszkańcom Zduńskiej Woli oraz turystom odwiedzającym nasze miasto. Skorzystają wszyscy, którzy przysiądą na ławeczce. Miejsce jej usytuowania jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców, którzy bardzo często spacerują wokół zbiornika Kępina. Będzie więc to dla nich atrakcyjna wizualnie ławeczka, zachęcająca do odpoczynku. Różowa 3metrowa ławeczka drewniano-stalowa z elementem wstążki jako symbolem walki z rakiem i profilaktyki chorób nowotworowych, tabliczką z napisem zwracającym naszą uwagę na istotę dbania o siebie oraz dwoma okrągłymi stolikami wkomponowanymi w siedzisko ławki, z logo stowarzyszenia „Teraz JA”.. Pomysłodawcą ławeczki jest stowarzyszenie „Teraz JA”, które wspiera chorych w trakcie i po leczeniu chorób nowotworowych oraz ich bliskich. Realizując ten projekt chcemy przede wszystkim promować istotę badań profilaktycznych oraz zwiększać świadomość społeczeństwa na temat chorób nowotworowych i oswajać z rakiem. Ławeczka będzie wyróżniała się swym kolorem i oryginalnym kształtem, każdy kto na niej usiądzie będzie czuł się komfortowo i będzie miał chwilę aby pomyśleć o sobie, o swoim zdrowiu. Chorych na nowotwory przybywa, walka z chorobą jest trudna, ale jest do wygrania. Im wcześniej wykryta, tym większe szanse na wyleczenie, ale do tego niezbędne są regularne badania profilaktyczne. Choroba może dotknąć każdego z nas. Miejsce to będzie motywować do działania i pozytywnego podejścia w czasie leczenia.
Ławeczka przyniesie również korzyści wizualne, sprawi, że nasza przestrzeń miejska będzie oryginalna i kolorowa. Kolor różowy symbolizuje nie tylko raka piersi, ale również przyjaźń, wrażliwość, empatię i wsparcie, dodatkowo działa uspokajająco.
Celem projektu jest kształtowanie świadomości na temat chorób nowotworowych, uwrażliwienie społeczności na zdrowie i potrzebę świadomego dbania o siebie, a także drugiego człowieka.